MEDİKAL YARI MAMÜL ÜRETİMİ

ERLER PLAST PLASTİK VE DIŞ TİC.

 

2003 yılında ithal eidlen ‘ DOSİ-FLOW ’ adı ile bilinen ‘damla ayar seti’ projesinin ARGESİNE girdik. Prototip kalıpları yaptık ve olumlu sonuç aldık.Ancak yurtdışı fiyatları ile (çin ürünleri) rekabet edemeyince piyasaya giremedik.

2005 yılında medikal fuarda yerli olarak bu kalıpları yaptığımızı gören SASAN SAĞLIK ÜR.SAN.TİC.AŞ yönetim kurulu başkanının bizi teşvik etmesiyle ISO 9001 ladık ve bu firma ile halen çalışmaya devam etmekteyiz.3000 m2 kapalı alanda çalışan bu firmanın “Clean Room” ( TEMİZ ODA ) ları mvcut olup ayrıca sterilizasyon tesisi vardır.Bitmiş ürün oalrak diyaliz setinde kullanılan bağlantı elemanları yurtdışından getirilmekte idi, firmamız bu ürünleri yerli yapmış olup halen 20 kalıp ile çalışmaktayız.Ayrıca 2014 yılında ARGESİNİ yaptığımız ve sonuçlandırdığımız KAN FİLTRE SETİ kalp damar cerrahisinde kullanılmaktadır. Medikal üretim payımızın yüzde 70’si Sasan’a aitir. Bu firma ile daha fazla bilgiyi referans bölümünde görebilirsiniz.

2014 yılında Kapsam Sağlık ürünleri Ltd.Şti firmasına hastane robotlarında kullanılan özel bağlantı plastiği yaptık.Bitmiş ürün olarak hastanede kullanılan BESLEME ÜNİTESİNİN aparatını birlikte çözdük. Ayrıca bağlantı elemanları vermekteyiz.Bu firmanın istediği çok özel temiz oda ortamını kurduk.

Şuan yeni bir projenin ARGE çalışmasını yarı mamul olarak çalışmaya başladık.Türkiye’de ilk kez kullanılacak çok özel bir plastik olan PİK hammaddesini ORTOPEDİ alanında kullanılan vücut içinde kırılan kemikleri birbirine bağlayan metal bağlantı elemanları yerine bu hammaddeden üretilecek ürünler kullanılacaktır.Bu çalışma henüz başladı ve bu ürünlere CE belgesi alınacaktır.

Ayrıca medikal sektörde üst seviyede üretim yapan PLASTİMED LTD.ŞTİ ve İzmir’de MORTON AŞ. firmalarına bağlantı elemanları vermekteyiz.